XXI. kerületi hírek

Éremeső Gödöllőn

Csütörtökön és pénteken került megrendezésre Gödöllőn az U-16 és U-14 Atlétikai Bajnokság É.K. terület 2. fordulója. A Csepeli Diák Atlétikai Club versenyzői 12 aranyérmet, 4 ezüstöt és 7 bronzot nyertek a további értékes helyezések mellett.

Jól előkészített pályákon került sor a Magyar Atlétikai Szövetség és a Gödöllői Egyetemi Atlétikai Club általi kifogástalan rendezésű versenyre, melyen nem csak egymással szemben mérettették meg magukat atlétáink, hanem mindkét nap a szokatlan rekkenő hőséggel is meg kellett küzdeniük. A verseny fontosságát igazolja, és a minél jobb eredmények elérését motiválta, hogy a területi versenyek legjobbjai indulhatnak majd a korosztályos Magyar Atlétikai Bajnokságon.

Atlétáink nem csak a fő versenyszámaikban indultak, hanem készülve az összetett bajnokságra, a kiegészítő versenyszámaikban is, amelyekkel szintén értékes helyezéseket értek el. Azt, hogy jó úton halad a felkészülésük igazolják az általuk újra és újra megjavított egyéni rekordjaik.

Első helyezettek lettek és aranyérmet nyertek:

U-14 korosztály 80 m leány gátfutásban DÉVALD BOGLÁRKA 12.85 mp-el, ugyan csak Ő nyerte meg a helyből ötösugrás versenyszámot, 80 m síkfutásban pedig 10.93 mp-el negyedik lett,

Gerelyhajításban VÁGÓ ZSÓFIA 38,84 m-el, súlylökésben 11,93 m-el és harmadik helyezett lett továbbá távolugrásban 514 cm-el,

Diszkoszvetésben TAS NÓRA 31,26 m-el, harmadik lett súlylökésben 10,65 m-el, és ötödik helyezést ért el gerelyhajításban 26,85 m-el,

1000 m akadályfutásban GASZTONYI CSABA 3:14.65 p.-es idejével, valamint rúdugrásban 230 cm-el nyolcadik helyen végzett,

Súlylökésben SZABÓ BENCE 12,78 m-el,továbbá harmadik helyezést ért el diszkoszvetésben 39,65 m-el, és gerelyhajításban 32,51 m-es dobásával is,

U-16 korosztály gerelyhajításban FIDRICH VIKTÓRIA 40,77 m-el, ugyan csak Ő második lett súlylökésben 9,98 m-es eredményével,

800 m síkfutásban GALSI LAURA LILLA 2:23.83 p.-es futásával lett első,

1500 m akadályfutásban PÉNTEK EVELIN NÓRA 5:39.80 p.-es eredményével,

Diszkoszvetésben RAFFAY KEVE 46,05 m-es dobásával, majd második helyezett lett súlylökésben 12,61m-el, gerelyhajításban 41,61 m-el hetedik,

100 m síkfutásban KOMÁROMI ÁDÁM MÁTYÁS 11,38 mp-el, továbbá második helyezést ért el távolugrásban 632 cm-es eredményével, 100 m gátfutásban 14.91 mp-el negyedikként futott célba.

Ezüstérmesek lettek továbbá:

U-16 korosztály 80 m gátfutásban DIEMER ANNA SÁRA 11.88 mp-es futásával, ugyan csak második lett magasugrásban 163 cm-es teljesítésével, gerelyhajításban 27,82 m-el ötödikként fejezte be a versenyt,

Bronzérmet nyertek még:

U-16 korosztály 100 m gátfutásban MOSKOLA ZSOMBOR 14.78 mp-el,

Távolugrásban NAGY LEVENTE 629 cm-es eredményével, továbbá 100 m síkfutásban 12.17 mp-el hetedik helyezett lett,

Negyedik helyen végzett gerelyhajításban SZABÓ HENRIETTA 35,86 m-es dobásával,

100 m síkfutásban DURKÓ DÁVID GERGELY 12.10 mp-el, továbbá ötödik helyezett lett távolugrásban 594 cm-el,

Ötödik helyezett lettlett,

U-14 korosztály 80 m gátfutásban KRISTÁL FLÓRA 13,73 mp-es futásával, továbbá távolugrásban 434 cm-el a népes mezőnyben tizenhatodik

U-16 korosztály távolugrásban PINTÉR NÓRA 531 cm-el, továbbá magasugrásban 145 cm-el nyolcadik, 80 m gátfutásban 12.99 mp-el tizenegyedik helyen végzett,

Hatodik helyen ért célba 1500 m síkfutásban HORVÁTH KAMILLA 6:11.74 p.-es futásával,

Hetedikként ért célba 800 m síkfutásban VARGA DOMINIKA ZOÉ 2:36.02 p.-el,

Tízedik lett 800 m síkfutásban BAKON ALEXA ÁGNES 2:38.45 p.-el,

Tizenharmadik helyen ért célba 800 m síkfutásban TEMESVÁRI KINCSŐ 2:46.85 p.-es futásával.

Gratulálunk a versenyzőknek, és a felkészítő edzőknek! Hajrá CSEPELI DAC!

Forrás és kép: csepel.hu

%d bloggers like this: