Az árvíz utáni fertőtlenítés fontosságára figyelmeztet Müller Cecilia

Az árvízi védekezésről tartott keddi budapesti sajtótájékoztatón az egészségügyi államtitkár az árvizek utáni fertőtlenítés fontosságát hangsúlyozta.

Müller Cecília szerint a települések közötti elöntött utak fertőtlenítését az állami közútkezelők, a településeken belüli fertőtlenítést pedig az önkormányzatok végzik. Az önkormányzatok számára kézikönyvet készítettek a helyes eljárásról, valamint egy 24 órás telefonközpontot és támogató szolgálatot is létrehoztak.

Mint arról korábban beszámoltunk, több településen is kimutatták az ivóvíz baktérium- és algaszennyezettségét. Ezért ezekben az önkormányzatokban az ivóvizet fogyasztás előtt fel kell forralni. Ezenkívül, mivel az ivóvizet teherautókból szállítják, a csecsemőknek azt tanácsolják, hogy palackozott vizet igyanak.

Milyen veszélyes kórokozók léteznek jelenleg?

Cecilia Müller szerint a tipikus veszélyek a gasztroenteritisz baktériumai, mint például a szalmonella és a traumából származó tetanuszbaktérium. A sárgaság (fertőző májgyulladás, hepatitis A) elleni védőoltás Magyarországon nem kötelező, ellentétben sok más országgal.

A szülőknek felügyelniük kell gyermekeiket.

A víz levonulásakor különböző méretű tócsák és pocsolyák maradnak. Az ilyen pocsolyák szennyezettnek számítanak, és a gyermekek nem fürödhetnek bennük. – hívta fel a figyelmet az országos tisztifőorvos.

 

Forrás és kép: egeszsegkalauz.hu

Legutobbi cikkek

Legolvasottabb cikkek